Jakou bránu pro auto si pořídíte vy?

Pokud jste někdy museli také při příjezdu domů vždycky vystupovat z auta, abyste si ručně otevřeli příjezdovou bránu, znovu se vracet do auta, pak za sebou zase složitě zavírat, nejspíše byste si při příští příležitosti zvolili jiné řešení. Elektrické řešení. Řešení, které jde ruku v ruce s dálkovým ovládáním.

vjezdová brána
Zdroj: unoal.cz

To dnes samozřejmě není vůbec žádný problém. Naopak elektrické vjezdové brány se stále více uplatňují u rodinných domků. Mohou mít různé podoby, ale nejčastěji se volí jednoduché jednokřídlé brány. Proč? Jednoduše proto, že jsou praktičtější na otevírání. Křídlo brány se posouvá podél plotu a při otevření tak ničemu nikde nezavazí. K dostání jsou samozřejmě také dvoukřídlé brány s elektropohonem. U těch je potřeba dbát na montáž křídel otevíracím mechanismem směrem do zahrady nebo pozemku, aby při otevření například neblokovaly chodník.

Samonosné nebo pojezdové

U jednokřídlých vjezdových bran se pak rozlišují dva hlavní druhy. Ten první je celkem jednoduchý mechanismus. Křídlo brány se při otevírání nebo zavírání posouvá po kolejnici na hranici pozemku. Přes tuto kolejnici se pak autem při vjíždění a vyjíždění přejíždí. Ničemu ale nezavazí. Tyto pojezdové brány nabízejí praktické řešení a mohou být, ostatně stejně jako jiné typy bran sjednocené vzhledově se zbytkem plotu.

vjezdová brána
Zdroj: unoal.cz

Druhý typ, kterým jsou samonosné brány, jak už název napovídá, kolejnici nepotřebují. Jsou posouvány po pojezdových rolnách v betonovém základu. Jedno mají ale všechny typy elektricky poháněných bran většinou společné. Konstrukci, která se obyčejně skládá z ocelového rámu, uvnitř pak mohou být dřevěné latě v barvě plotu, čímž se celý prvek oplocení sjednotí.

vjezdová brána samonosná
Zdroj: unoal.cz